Kudowa-Zdrój

Kudowa-Zdrój

Things to do - general

Kudowa-Zdrój to jedno z najpiękniejszych uzdrowisk polskich, położone w południowo-zachodniej części Ziemi Kłodzkiej, na wysokości 388 – 700 m.n.p.m. Miasto leży w płaskiej kotlinie, która z trzech stron otoczona jest górami: Stołowymi, Wzgórzami Lewińskimi oraz wzgórzami należącymi do Gór Orlickich. W bezpośrednim sąsiedztwie miasta funkcjonuje jedno z największych przejść granicznych drogowych między Polską a Republiką Czeską: Kudowa Zdrój – Nachod.

Kudowa–Zdrój należy do najstarszych uzdrowisk w Polsce i Europie Miejscowość ta po raz pierwszy wzmiankowana jest w roku 1477. Dzisiejsza Kudowa- Zdrój to uzdrowisko pełne tradycji i nowoczesności, które świadczy szeroką gamę usług zarówno dla wymagających turystów jak i tych mniej. Bogate zaplecze zabiegów rehabilitacyjnych oraz obfitość wód mineralnych sprzyjających leczeniu wielu chorób sprawiła, iż do miasta z roku na rok przybywa coraz to więcej osób. Leczy się tu choroby serca, niedokrwistość, nadczynność tarczycy, otyłość oraz schorzenia dróg oddechowych. Przepiękny klimat miasta Kudowy-Zdrój stanowi niesamowite miejsce do wypoczynku dla turystów, którzy znajdą tu swój wymarzony hotel. Bogata baza hotelowa sprawia, iż każdy znajdzie tu miejsce dla siebie.

Dobra lokalizacja Kudowy-Zdrój tj. bliskość do zimowego ośrodka Zieleniec (położony jest w odległości 16 km.), gdzie znajduje się baza narciarska z licznymi trasami zjazdowymi oraz Karłów dysponujący trasami do narciarstwa biegowego leży w odległości zaledwie 8 km. Nieopodal od miasta znajduje się czeska stolica Praga, do której organizowane są liczne wyjazdy w formie wycieczek nocnych oraz dziennych.

Rajski Dom

Kombatantów 12

Ośrodek Wypoczynkowy Rajski Dom usytuowany jest w Więcej

Rezerwuj

FWP HALKA

Słoneczna 7-9

Fundusz Wczasów Pracowniczych Zespół Domów Więcej

Rezerwuj

Sanatorium Uzdrowiskowe „Bristol”

Okrzei 1

Więcej

Rezerwuj

Hotel Rydz

Sikorskiego 12 8/10

Hotel Rydz przyciąga swoich gości fantastyczną Więcej

Rezerwuj

Willa Lawenda

ul. Słoneczna 12 57-350 Kudowa Zdrój

Otwierając Willę Lawenda, chcieliśmy połączyć Więcej

Rezerwuj

Verde Montana

1 Maja

Hotel Verde Montana**** położony w pięknym mieście Więcej

Rezerwuj

Niestety w tej chwili nie ma dostępnych kwater w tym mieście. Przepraszamy.

Muzeum Zabawek

Kudowa-Zdrój

Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju to magiczne miejsce. Więcej

Zobacz

Piano Bar – Restauracja

Kudowa-Zdrój

Wyselekcjonowaliśmy dla Państwa wiele dań sezonowych, Więcej

Zobacz

Park Wodny „Zielona wySPA”

Kudowa-Zdrój

Hotel Verde Montana powiększył się o nowe centrum Więcej

Zobacz